Return to site

Netradicinio nuorodų katalogo Naujausi.lt istorija

istorija tik apie vieną puslapį lietuviško interneto platybėse...

Pirmiausiai reiktų papasakoti apie įsigijimą. Jis nebuvo labai sklandus, nes naujausi.lt buvo nusipirktas kartu su Facebook puslapiu. Vėliau administratorius išmetė naujuosius savininkus, nors už šį puslapį ir buvo sumokėti pinigai. Teisybės rasti nepavyko, tačiau velniop tą Facebooką su savo spaminiais puslapiais. Liko nuostabus domenas, kurį buvo galima panaudoti tinklaraščiui arba el. parduotuvei. Į el. komerciją neiname dėl mažos rinkos ir maržų, todėl liko kitas variantas. Dar vienas tinklaraštis? Reikia kažko originalesnio... Taip ir gimė nuorodų katalogas "Naujausi puslapiai".
Naujausi.lt principas
Principas yra paprastas. Gauni pasiūlytą nuorodą ir tada ieškai jai tinkamos kategorijos. Prirašai 1-2 sakinius, kuriuose ant raktinio žodžio ir įdedi tą nuorodą. Pagalvokite patys - 10 nuorodų iš panašios temos - 10-20 sakinių. Tai jau neblogos apimties tekstas išeina. Su laiku jis plečiasi ir keičiasi, todėl tiek Google, tiek lankytojas mato, kad puslapis yra gyvas ir atnaujinamas. 
Svarbu tik kad nuorodos būtų veikiančios. Tam dabar nėra problemos puslapiams, naudojantiems Wordpress TVS. Reikalingas tik "broken link checker" įskiepis, kuris iš karto parodo, kuri nuoroda neveikia. Jei jau taip sunku pasidaryti 301 peradresavimą, tai tokios nuorodos klientas nevertino - trini ją lauk ir viskas. Jei neveikia visas puslapis - verslas nebevyksta, tad ir nuorodos niekas nepasiges. Taip puslapis irgi atnaujinamas nuolatos, po keletą kartų per mėnesį. Dėl to Google neturėtų kilti įtarimų.
Čia nuorodų ferma?
Nuorodų ferma - senas terminas. Jis dabar jau nebevartojamas, nes kaip ir nebėra tokių dalykų. Kita vertus, taip vadinami kai kurie nuorodų puslapiai. Naujausi.lt - ne nuorodų ferma. Visos nuorodos veda tik į lietuviškus puslapius. Visos veda tik į pagrindinius puslapius, o ne vidinius. Nuorodų raktažodžiai - tiek tikslūs, tiek netikslūs, ilgi. Straipsniai, kai jie tampa per ilgi, skaidomi į smulkesnes temas. Pavyzdžiui, Statyba ir remontas skyrius turi 3 papildomus dukterinius puslapius - Apdaila, Aplinka ir Baldai. Vėliau jų gali atsirasti dar daugiau.
Kategorijų yra tik tiek, kiek reikia. Subkategorijos atsiranda organiškai, kai prisikaupia pakankamai turinio. Viskas čia natūralu ir paprasta, todėl Google ir nelaiko šio puslapio nuorodų katalogu. 
Kodėl tokių katalogų nėra daug? Todėl, kad reikia mokėti rašyti ne tik SEO straipsnius, bet tekstus pildyti taip, kad jie gautųsi gana vientisi ir organiški. SEO straipsnių rašymo patirtis davė savo vaisių. Deja, ne visi taip gali, todėl tokių nuorodų katalogų nėra daug.
Kitas momentas -nuorodų atranka. Tai ne robotas jas patvirtina, o realus žmogus, būtinai užeinantis į pasiūlytą puslapį. Kai nėra laiko, nuoroda nepatvirtinama ilgai. Kai jo yra - greitai. Be to stengiamasi, kad per dieną neatsirastų daugiau, nei 10 nuorodų.
All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly