Return to site

Rašykite apie darbuotojų pomėgius, savo amatą ir žymius klientus...

5 patarimai, apie ką rašyti savo įmonės tinklaraštyje

· Tinklaraščiai,patarimai,straipsniai

Labai dažnai įmonės net nepradeda rašyti savo tinklaraščių bijodamos, kad netrukus neturės apie ką rašyti. Tai mes jau pergyvenome, kai 2007 metais krizė atėjo ne tik į NT, bet ir į blogerių pasaulį. Po to labai daug blogerių išsisėmė ir apleido savo tinklaraščius. Iki dabar randame jų pėdsakus... Taip gali nutikti ir su įmonės tinklaraščiu, todėl iš karto reikia apsibrėžti ne 10 temų, o bent 5 gaires, apie ką rašysite.

Viskas labai paprasta - pasirašykite ant vieno Word puslapio savo tinklaraščio turinio strategiją, parodykite savo viršininkui, kad patvirtintų, ir pirmyn į darbus. Per mėnesį pakaks vos vieno straipsnio, tad išlaidos nebus didelės, jei samdysite rašytojus.

1. Straipsniai apie produktus ir paslaugas

Pirmiausia, aprašinėti reikia tai, kas jums neša naudą. Tai yra jūsų paslaugos ir produktai. Tinklaraščio stilius yra ne toks oficialus, tad galima naudoti ir laisvesnį stilių pristatyti savo paslaugoms. Kiek jų turite? 5? Tada iš karto numatykite vietą ir laiką 5 straipsniams. Apie kiekvieną paslaugą rašykite po vieną straipsnį atskirai. Temos gali būti tokios:

  • Kaip paslauga teikiama;
  • Kam ji yra naudinga;
  • Kokios dažniausiai vartotojų daromos klaidos trukdo pasinaudoti 100 proc. paslaugos teikiama nauda;
  • Kaip paslauga atsirado, kodėl ji tokia, kokia yra;
  • Dažniausiai užduodami klausimai ir atsakymai.

To turėtų pakakti 300-500 žodžių straipsniui.

Su produktais panašiai. Tik pasiruoškite daugiau vaizdinės medžiagos, nes žmonėms patinka tinklaraštyje pamatyti kiek kitas iliustracijas, nei mato el. parduotuvės prekės aprašyme.

 

 

2. Didelio bendradarbiavimo/partnerystės pristatymas

Paprastai tokiu atveju didžiosios kompanijos platina pranešimus spaudai, kurių nelabai kas ir skaito. Kam eikvoti šimtus eurų, jei viską galima padaryti kur kas pigiau (200-300 žodžių įmonės naujiena kainuoja apie 35 eurus Rasytojas.lt agentūroje)? Reikia tik suderinti šią naujieną su savo partneriais, pasirūpinti logotipais. Pranešimo esmė labai paprasta: "Mes bendradarbiaujame su žinoma kompanija AAA, kuri padės dar geriau aptarnauti klientus". Jei tokia kompanija yra klientas ir naudojasi jūsų paslaugomis - "Mūsų paslaugų kokybę teigiamai įvertino ir mus pasirinko žinoma kompanija AAA. Džiaugiamės galėdami padėti įgyvendinti jų tikslus..."

Tokias naujienas reiktų pateikti kartu su abiejų kompanijų atstovų citatomis, kad būtų patikimiau. Viskas, tai labai svarbus pranešimas. Juo galima dalintis Facebooke.

3. Darbuotojų pasiekimai ir portretai

darbuotojai

Darbuotojai yra jūsų įmonės pasididžiavimas ir veidas. Jų veikla darbe ir už jo ribų yra labai prasminga. Tai būtina parodyti įmonės tinklaraštyje. Skirkite laiko darbuotojo portretui atskleisti, jo pomėgiams ir aistroms. Pavyzdžiui, jūsų projektų vadovas yra aktyvus dviratininkas. Papasakokite plačiau apie šį pomėgį.

Darbuotojai gali nesutikti atskleisti savo asmeninio gyvenimo detalių, todėl reikia paaiškinti, kad ši informacija svarbi verslui. Juk jei projektų vadovas yra dviratininkas, reiškia dviratininkų bendruomenei su juo bus paprasčiau bendrauti. Juk nemažai potencialių klientų darbuotojų ir net vadovų irgi yra dviratininkai... Bendras darbuotojų hobis ar amatas gali suvienyti ir atnešti papildomos naudos. Be to darbuotojas jausis įvertintas, kai jam skirsite šiek tiek dėmesio ir viešumo. Aišku, pristatyme reiktų paminėti, ką darbuotojas veikia jūsų įmonėje. Pavyzdžiui, Onutė tvarko mūsų įmonės finansus ir rūpinasi, kad visos sąskaitos būtų siunčiamos laiku.

4. Edukaciniai straipsniai apie jūsų amatą, rinką

Kai kas nelabai žino apie jūsų rinką. Galite būti tie, kurie ją pristatys pirmieji. Pavyzdžiui, teikiate buhalterijos paslaugas. Straipsniai gali būti

  • Visa tiesa apie sunkų buhalterio darbą.
  • Ar visi buhalteriai yra sukčiai ir apgavikai?
  • Kaip buhalteriai padeda verslui sutaupyti pinigų...
  • ir t.t.
Svarbu rašyti bendrais bruožais, nesileidžiant į konkretumus. Tai padės vartotojams suprasti, kaip dirbate ir ko iš jūsų galima tikėtis. Be to tokie straipsniai yra puikus būdas sukurti puslapius, optimizuotus ilgesniems raktiniams žodžiams. Tai jau SEO reikalai.
rašymas

5. Akcijos, nuolaidos, konkursai ir specialūs pasiūlymai

Jūsų tinklaraštis yra puiki vieta išsamiai pristatyti akcijas ir nuolaidas. Ypač, ilgalaikes. Tai ideali vieta suorganizuoti konkursą savo lojaliems Facebook puslapio sekėjams ir pristatyti prizus. Turite specialių pasiūlymų? Pristatykite juos tinklaraštyje. Tada liks tokius straipsnius tinkamai pareklamuoti socialiniuose tinkluose.

Idėjų tekstams gali atsirasti ir daugiau. Kaip matote, nėra labai sudėtinga sugalvoti tas 12 temų metams bent kartą per mėnesį. Kartais publikuosite net ir daugiau įrašų. O tai dar geriau SEO optimizavimui ir jūsų lankytojams.

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly