Return to site

Tekstų rašytojai ir įmonės Lietuvoje

Kuriate interneto svetainę ir reikalingi tekstai? Ką darysite? Nuo ko pradėsite ieškoti, kas patraukliai ir profesionaliai parašys skyrelius „Apie mus“, „Paslaugos“ ir aprašys visas Jūsų paslaugas, o gal ir parduodamas prekes? Reikia susirasti tinkamus tekstų rašytojus. Sakoma, kad Lietuvoje jų daug, tačiau kur jie?

Šiame straipsnyje norime pateikti informaciją apie Lietuvos tekstų rašytojus ir įmones, užsiimančias šia veikla ir duoti konkrečius patarimus, kaip jų ieškoti.

Įmonės

Visų pirma, verslas nori turėti reikalų tik su verslu. Priežastis paprasta – atsakomybė, atskaitomybė ir sąskaitos. Paslaugos atliktos – išrašoma sąskaita faktūra. Didesnis užsakymas – derinama bendradarbiavimo sutartis, darbų kainos, atlikimo terminai. Viskas skaidru. Jokios saviveiklos, „juodų“ pinigų ir keistų santykių tark Vykdytojo ir Užsakovo.

www.rasytojas.lt – viena iš žinomiausių tekstų rašymo agentūrų. Daugiausiai užsiima SEO tekstais (turi savo puslapių tinklą, kuriame juos talpina – virš 100 skirtingų puslapių), taip pat ir įmonės tinklaraščiais, rašo tekstus interneto puslapiams. Savo tinklalapyje pateikia kainas, tad visada galima turėti bendrą suvokimą, kas ir kiek gali kainuoti.

www.tekstremistai.lt – save pristato, kaip komunikacijos agentūrą, kadangi šalia interneto puslapio tekstų dar rašo straipsnius į žiniasklaidą, kalbas ir net knygas (ghostwriting). Aišku, rašomi ir SEO tekstai.

www.zurnalistupaslaugos.lt – įmonė, užsiimanti straipsnių į žiniasklaidą ruošimu, ES projektų viešinimu ir kitais tekstais, labiau orientuotais į valstybinę ir regioninę žiniasklaidą. Taip pat rašo ir tekstus interneto puslapiams. Įdomu tai, kad rašo ir tekstus vaizdo klipams, dokumentiniams filmams, tačiau apie SEO tekstus nieko neužsimena.

http://www.teksturasytoja.lt – vieno žmogaus įmonė. Rašo viską iš eilės, interneto puslapiams, SEO, naujienlaiškius, tekstus vaizdo klipams, prezentacijoms. Įdomu tai, kad užsiima ir tekstais interneto forumuose ir socialiniuose tinkluose. Rašo marketinginius planus, oficialius laiškus ir t.t.

www.piarscikai.lt - šiek tiek intriguojantis pavadinimas, tačiau pagrindinė veikla - tekstų interneto puslapiams, SEO tekstų, įmonės tinklaraščių, pranešimų spaudai ir straipsnių žiniasklaidai rašymas, taip pat ir platinimas. Jie taip pat ir fotografuoja renginius. Ir dirba su socialinių tinklų rinkodara.

www.tekstunamai.lt – sunku kažką pasakyti apie įmonę, kai ji prisistato blankiai ir ne itin profesionaliai...

www.verslotekstai.lt - dar viena įmonė, rašanti interneto tekstus, SEO ir naujienlaiškius. Taip pat jie rašo ir tekstus lankstinukams bei spaudos reklamai.

in2eggs Media - kelių bendraminčių tekstų kūrėjų agentūra, rašanti ir pranešimus spaudai, ir SEO tekstus ir tekstus žiniasklaidai.

PromoService.lt - nors tai yra ryšių su visuomene agentūra, bet pagrindinis akcentas yra įvairūs straipsniai žiniasklaidai ir tekstai interneto puslapiams.

textusaptus.com - įmonė specializuojasi tekstų rašymo anglų kalba srityje. Dirba su anglakalbiais copywriteriais ir redaktoriais.

Netiesioginiai tekstų rašymo paslaugų teikėjai

Tekstų rašymas yra daug kam papildoma veikla. Kai kurios internetų puslapių kūrimo įmonės tuo užsiima. Taip pat reklamos agentūros, SEO paslaugų teikėjai. Čia išvardinsime tik keletą, nes jų yra labai daug. Reiktų tik paminėti, kad jie dirba dviem būdais: 1. Samdo tas pačias tekstus rašančias įmones arba pavienius rašytojus; 2. Turi nusamdę tekstų rašytoją savo įmonėje nuolatiniam darbui. Abu atvejai yra geri, todėl reiktų atsižvelgti į bendrovės reputaciją ir darbo principus.

Netmaster.lt – interneto puslapių kūrimo ir reklamos internete agentūra.

SEM.lt – SEO agentūra.

Pcode.eu – puslapių kūrėjai.

MDgroups - kūrėjai ir interneto rinkodara.

MarketingSolutions.lt - rinkodaros agentūra.

Maniac.lt - komunikacijos agentūra.

Loris.lt - SEO paslaugų teikėjai, rašantys tekstus ir kuriantys puslapius internete.

Buk1.lt - SEP specialistai.

Alygioreklama.lt - skaitmeninės reklamos specialistai.

Pavieniai tekstų rašytojai

Juos rasti galima keliais būdais:

  1. Ieškoti per skelbimų portalus, įvedant „tekstų rašymas“ į paiešką.
  2. Per profesionalų bendruomenes, pavyzdžiui, Versliukai.lt turi kategoriją Tekstų kūrėjai.
  3. Facebooke yra tekstų rašytojų grupė - https://facebook.com/groups/teksturasytojai/
  4. Ieškoti, gal kuris iš rašytojų turi savo tinklaraštį ir bandyti juos kalbinti tiesiogiai.
  5. Per pažįstamus ir rekomendacijas.

Bet kuriuo atveju tai sudėtingas reikalas, nes reikia išsiaiškinti, ar rašytojas gali išrašyti sąskaitą, ar jis yra patikimas ir rimtas. Dėl sąskaitų dabar problemų daug nėra, nes daugelis savadarbių rašytojų turi IV (Individuali veikla), tad sąskaitas išrašyti tikrai gali. Jei negali – tarkitės tiesiogiai pagal galimybes, nes savo išlaidas turėsite pagrįsti...

Beje, yra ir tokių, kurie turi savo puslapius:

Rašytoja Justina - tekstai.vll.lt

Rašytoja Ilona - gerastekstas.wordpress.com

Tikiuosi, šis sąrašas jums naudingas. Pasidalinkite juo socialiniuose tinkluose.

P.S. Jei esate rašytojas ir manote, kad turėtumėte atsirasti šiame sąraše, parašykite mums rasytojas@outlook.com :) . Konkurentai – ne konkurentai, tad įtrauksime be išankstinio nusistatymo ;)

All Posts
×

Almost done…

We just sent you an email. Please click the link in the email to confirm your subscription!

OKSubscriptions powered by Strikingly